Tradiční výstup na Boubín

Jako každý rok jsme se 17. listopadu vypravili společně s klučičím oddílem na Boubín. Sešli jsme se na vlakovém nádraží a odtud jeli vlakem na Kubovu Huť. Od zastávky jsme se vydali rovnou na kopec, cestou jsme si i dvakrát odpočinuli. Konečně jsme se dostali až nahoru, kde na nás čekali skauti z Volar. Udělali jsme si společný nástup a zazpívali skautskou hymnu. Po skončení nástupu někteří vylezli na rozhlednu a zbytek se dole dal do vaření polévky. Později se k nim přidali i ti, co na ně koukali ze shora. I přes počáteční potíže se zapalováním vařičů se nakonec všem podařilo polévku uvařit, i když to někomu trvalo déle (nejdéle Sousedce s Beruškou), a všichni si pochutnali. Když jsme dojedli, sbalili jsme si batohy a vydali se na zpáteční cestu. Dolů se nám šlo trochu lépe a vlak zpátky do Vimperka jsme stihli akorát. Tam už na každého čekali rodiče. Dali jsme si pokřiky a šli jsme domů.

(autor: Pišťuchy)