Den sesterství online

V pondělí 22. února jsme se sešly, abychom společně oslavily skautský svátek „Den sesterství“. Kvůli současné situaci jsme nemohly vyrazit na plánovanou výpravu, sešly jsme se tedy alespoň na internetu.
Nejdříve jsme si pověděly, jak tento den vznikl, a proč ho vlastně slavíme. Tento příběh jsme si pak ještě zopakovaly pomocí doplňovačky s osmisměrkou.
Potom jsme se zamýšlely nad tím, jaké vlastnosti by měl mít dobrý kamarád. Sestavily jsme společně seznam těch nejdůležitějších vlastností a pak jsme chvíli přemýšlely o tom, jestli je máme i my a jací jsme vlastně kamarádi.
Nakonec jsme si pomocí svíčky poslaly symbolicky do našich domovů světlo, aby nám zářilo a pomáhalo nám překonat těžké časy.
Navzdory menším technickým potížím se nám nakonec podařilo oslavit tento den důstojně a hlavně – společně.