29. 8. 2020

Otázky a odpovědi

Pro zájemce o oddíl

1. Jak staré děti se mohou přihlásit k vám do oddílu?
    Přijímáme děti od první třídy do 15 let.
  2. Kdy je nejvhodnější doba k přihlášení dítěte do oddílu?
    Nejlépe na začátku školního roku. Děti ale mohou přicházet v průběhu celého prvního pololetí.
  3. Kolik nás to bude stát?
    • Každý rok vybíráme členský poplatek, který se většinou pohybuje kolem 600 Kč za člena. V něm jsou zahrnuty výdaje na klubovnu a materiál používaný při schůzkách (výtvarné a sportovní potřeby), pojištění i odebírání členského časopisu.
    • Cena kroje a vybavení se pohybuje kolem 600 Kč, s tím, že kroj je pak možno prodat dál, či koupit starší, který je levnější. Nášivky, odznaky, šátky a ostatní věci dostávají děti zdarma a není třeba je objednávat.
    • Alespoň jednou do měsíce jezdíme na jednodenní výlety, cena se většinou odvíjí podle jízdného, pohybuje se mezi 20 – 50 Kč.
    • Jednou až dvakrát za rok pak bývá vícedenní akce, na té se vybírá většinou 300 – 400 korun.
    • V létě také jezdíme na letní tábor, cena tábora se pohybuje kolem 2500 korun.

Zajímá vás víc? Přečtete si základní informace pro rodiče skautů a skautek v této brožuře.

Pro rodiče nováčků světlušek

Co nosit s sebou na schůzku světlušek?
Na schůzku nosíme zápisník a tužku, přezůvky, KPZ (viz níže), světluškovský šátek (kdo ještě nemá, tak nějaký obyčejný šátek), příručku pro nováčky a zápisník pro světlušky (kdo má, ostatní brzy dostanou), pití, roušku (než pominou hygienická opatření).

Co je to ta KPZ?
KPZ neboli Krabička poslední záchrany („kápézetka“) je malá krabička obsahující spoustu drobností, které se mohou hodit ve svízelných situacích. Nosíme jí s sebou na každou schůzku a výpravu.
Do KPZ patří:

• malá tužka
  • kousek papíru
  • guma
  • kousek křídy (pečlivě zabalená, aby neušpinila další věci),
  • 3 knoflíky,
  • 2 zavírací špendlíky a 2 obyčejné
  • 4 napínáčky
  • 2-3 hřebíky
  • kousek provázku
  • kousek slabého drátku
  • 3 gumičky
  • 2 jehly a nitě
  • malá svíčka
  • kousek tuhého lihu (pečlivě zabaleno)
  • sirky (škrtátko a několik zápalek)
  • 3 náplasti a kousek obvazu (pečlivě zabaleno, aby se neušpinilo),
  • žiletka (pečlivě zabalena),
  • 50 korun
  • poštovní známka.
  • Pokud dítě bere léky na alergii, je dobré je tam také přidat pro případ nouze.

Krabička by měla být tak velká, aby se vešla do kapsy a měla by být také nepromokavá a nerozbytná. Je dobré přidat do krabičky také lístek se jménem a adresou.