8. 11. 2020

Program na doma

Bohužel, dostaly jsme se do stejné situace jako loni a opět jsme byly nucené zastavit naší činnost. Aby se dětem tolik nestýskalo a měly možnost se zabavit, když počasí již není nejlepší a nedá se chodit ven, dáváme k dispozici některé užitečné odkazy, inspiraci pro činnosti na doma či nějaké zajímavé úkoly, hlavolamy či šifry pro zpestření dne.

1) Zde najdete několik výstřižků ze světluškovských časopisů s aktivitami nebo nápady na jaro a na Velikonoce

2) Hledání květin – Máme tu jaro a s ním i novou stopovačku! V přiložené prezentaci najdete 18 jarních květin, které najdete v lese, na zahrádce či u vody. Stačí najít, jak se daná květina jmenuje, napsat to na papírek a danou květinu s tím papírkem vyfotit a fotografie nám poslat. Pro zúčastněné máme malou odměnu.

3) Modrý život pro světlušky – víte, co je to „Modrý život“? Je to výzva, která vychází z knihy Jaroslava Foglara Přístav volá. Publikoval ji v roce 1934 a čtenáře chtěl inspirovat příběhem Ládi Vilemína a jeho kamarádů. Láďa se snažil být každý den lepší a pomáhala mu právě tato tabulka. Zkuste to taky!

4) Knihovnička – zde najdete některé další články ze světluškovských časopisů, ať už různé úkoly, nápady na vyrábění či hlavolamy a luštění.

Pracovní listy z časopisu Ben Já Mína pro předškoláky a prvňáky ke stažení zde: www. benjamina.skaut.cz/pracovni-listy/

5) Šifry – zde najdete několik šifer, které si můžete doma vyzkoušet. Ke každé šifře je přiložený i klíč a každá šifra skrývá hádanku, kterou si poté můžete zkusit uhádnout.

7) Příběh o Lucince a kouzelné lucerně (1.díl) – na tomto odkazu najdete jednotlivé kapitoly příběhu, který normálně provází světlušky v „nováčcích“ a „cestičkách“ světlušek. Kapitoly jsou jak v textové či mluvené podobě a vycházejí ob den na tomto disku. Ke každé kapitola je k dispozici také několik úkolů pro světlušky, které mohou plnit: https://drive.google.com/drive/folders/1nxO45ocpA8YsLY0eUpGG3Ye6-BGy-Jse?usp=sharing

8) Příběh o Lucince a kouzelné lucerně (2.díl) – pro ty, kterým se líbil první díl příběhu, máme tu odkaz na druhý díl tohoto příběhu:

8) 50 nejrůznějších aktivit na chvíle trávené doma: www.skaut.cz/50aktivitdoma/

9) Stopovačka po okolí Vimperka – jelikož počasí je stále ještě krásné a při všem tom času, který děti tráví u počítače kvůli učení, je dobré občas vyjít ven a provětrat se. A pokud si chcete tyto vycházky zpestřit, připravily jsme malou stopovací hru. V tabulce dole naleznete místa a souřadnice nejrůznějších míst v okolí Vimperka. Také tam naleznete odkaz na úložiště, na kterém jsou uloženy fotky těchto míst. Pokud se budete chtít do této hry zapojit, stačí najít na mapě dané místo, vypravit se tam a udělat dětem na daném místě fotku. Každé místo je ohodnocené body. Pak nám fotky pošlete a my pak sečteme body a pro toho, kdo jich nasbírá nejvíce máme připravenou odměnu (malou odměnu máme i pro každého, kdo se zúčastní). Abyste stihli navštívit co nejvíce těchto míst, bude hra probíhat až do konce tohoto roku.

Fotky zde: www.rolnicky-vimperk.rajce.idnes.cz/Skautska_stopovacka_-_fotky/