Oslava 17.listopadu nevšedním způsobem

Bohužel, kvůli aktuální situaci jsme letos nemohly oslavit tento sváteční den naším tradičním způsobem – výstupem na Boubín společně s 2.oddílem Boubín z Volar a chlapeckých oddílem z Vimperka. Ovšem, díky moderní technologii jsme se mohli sejít alespoň na dálku a oslavit tento den společně přes videokonferenci.
Tohoto setkání se zúčastnilo kolem 25 lidí ze tří různých oddílů. I přes občasné problémy s technikou se akce vydařila. Nejdříve jsme si pomocí zábavného videa připomněli význam tohoto dne a zazpívali si píseň, kterou tehdy zpíval Jaroslav Hutka na Letné – Náměšť. Poté jsme si zahráli speciální pexeso, vytvořené speciálně pro tuto příležitost (děkujeme Mácovi z chlapeckého oddílu). V této hře exceloval především oddíl Boubín.
Po skončení hry měli prostor pamětníci, kteří tento den zažili. Díky nim jsme si mohli alespoň udělat představu o tom, jak významný tento den vlastně je a co tehdy znamenal pro lidi.
Pak následovalo posílání stisku (slovně) a setkání jsme zakončili zpěvem skautské hymny.
Díky tomuto setkání je vidět, že i když se nemůžeme sejít tak, jak se scházíme obvykle, stále můžeme být spolu.