Víkendová výprava do Strakonic (12.-14.6.2020)

Po dlouhé pauze jsme se mohly konečně všechny sejít a společně vyrazit na víkendovou výpravu, kterou jsme již dlouho plánovaly a kterou bylo nutné kvůli pozastavení činnosti odložit. Jednalo se vskutku o důležitou výpravu, neboť se na ní měly sejít členové všech tří oddílů, které budou letos společně tábořit. Děti i vedoucím měly tak možnost seznámit se mezi sebou ještě před táborem.
Setkali jsme se na skautské základně ve Strakonicích. Páteční program byl vyhrazen ubytování a postupnému seznamování dětí. Na sobotu připravili vedoucí hru, ve které měly děti pomoci městu Strakonice a dopadnout zloděje, který městu odcizil všechny pověsti. Dopoledne se vypravili do města, kde hledaly zašifrované útržkyp pověstí, které dotyčný zloděj poztrácel, a měly tak možnost poznat blíže město a některé jeho památky. Odpoledne děti vyrazily stopovat lupiče, po cestě plnily také různé úkoly. Lupič byl nakonec chycen a děti si mohly pochutnat na odměně. Díky dobrému počasí se sobotní program velmi vydařil. V neděli zbývalo už jen zabalit a vydat se zpátky domů.