Tradiční „Běh za Básumským dortem

V sobotu 19. října jsme se zúčastnily tradičního „Běhu za Básumským dortem“, který každoročně pořádá 2.oddíl Boubín z Volar. Z Vimperského nádraží nás vlak odvezl do Zátoně, odkud jsme šly kousek pěšky, až jsme se dostaly na místo závodu, které bylo kousek od informačního centra Idina pila. Tam jsme se také sešli se skauty z Volar a s dalšími skauty, kteří přijeli z Prachatic. Každému bylo přiděleno číslo. Závodníci utvořili dvojice až trojice, ve kterých pak zdolávali ohromný kopec. Nahoře dostal každý bonbon a něco k pití. Pak už jen stačilo sejít dolů a pak kousek k parkovišti pod informačním centrem, kde bylo jako každý rok připraveno ohniště. Opekly jsme si buřty (někteří ho spálili) a zahrály si pár her s ostatními skauty. Pak nás čekalo vyhlášení vítězů a slibovaný kus dortu za odměnu. Po skončení jsme se vydali zpátky na vlak a vlakem do Vimperka.

(autor: Pišťuchy)